انتخاب بهترین عینک برای صورت شما

انتخاب بهترین عینک برای صورت شما

از کجا بفهمیم صورت ما چه فرمی دارد؟!

برای اینکه فرم صورت خود را بشناسید و بتوانید عینکی که بیشتر از همه به صورت شما می‌آید را پیدا کنید، موهایتان را جمع کنید و مستقیما به آینه نگاه کنید. نگاهی دقیق تر به فرم کلی صورت خود بیاندازید و زوایای آن را بررسی کنید. پایین‌تر 7 فرم صورت اصلی و عینک‌هایی که برایشان مناسب است را آورده‌ایم.

صورت‌های بیضی

صورت‌های بیضی شکل، ایده‌آل هستند چرا که از همه نظر تعادل دارند. برای حفظ این تعادل، به دنبال فریم های پهن عینک‌ بروید. فریم‌های بادامی شکل که ظریف و باریک نیستند، می‌تواند انتخاب خوبی برای این افراد باشد.

صورت‌های قلب

صورت‌های قلبی شکل، در قسمت پیشانی کشیده و پهن هستند و در بخش فک، باریک و ظریف. برای کم کردن ظاهر کشیده و پهن صورت در قسمت بالایی، بهتر است به سراغ فریم های عینکی بروند که در قسمت پایینی کشیده‌تر هستند. عینک‌های باریک، رنگ روشن و بدون حاشیه می‌تواند انتخاب مناسبی برای این دسته از افراد باشد.

صورت‌های مستطیلی

صورت‌های مستطیلی شکل پهنای متعادلی دارند اما کشیده هستند و خط گونه‌ای صاف و ممتد دارند. برای اینکه این فرم صورت‌ها کوتاه‌تر و متعادل تر به چشم بیایند، بهتر است از عینک‌های استفاده کنند که زیاد پهن نیستند اما شیشه‌های نسبتا بزرگی دارند. فریم‌هایی که حاشیه تزئینی دارند نیز می‌تواند برای آنها مناسب باشد.

صورت‌های‌ مربعی

صورت‌هایی که به شکل مربع هستند، زاویه فک و پیشانی مشخصی دارند و پهنا و طول صورتشان تقریبا برابر است. برای اینکه صورت این افراد کشیده تر به نظر برسد و زوایای صورتشان از تیز بودن در بیاید؛ بهتر است از فریم‌هایی باریک استفاده کنند. فریم های که عرض بیشتری دارند و طول کمتر، برای این دسته از افراد کاملا مناسب خواهند بود.

صورت‌های الماسی

این فرم صورت، کمیاب ترین فرم صورت است! صورت‌های الماسی شکل زاویه فک و پیشانی باریک دارند و استخوان‌های گونه‌شان مشخص است. این افراد برای برجسته کردن زیبایی چشم‌هایشان و کم کردن برجستگی استخوان گونه خود، باید به سراغ فریم‌هایی بروند که جزئیات و خطوط مشخصی دارند. برای مثال، عینک‌های بیضی شکل بدون حاشیه و یا عینک‌های چشم گربه‌ای می‌تواند گزینه خوبی برای این دوستان باشد.

صورت‌های گرد

صورت‌های گرد زاویه ندارند و طول عرضشان تقریبا یکسان است. برای اینکه صورت‌های گرد، کشیده تر و ضریف‌تر به نظر برسند، بهتر است از فریم‌هایی باریک و زاویه دار استفاده کنند. فریم‌هایی با پل کشیده و ظاهری مستطیلی شکل، بهترین انتخاب برای افرادی با این فرم صورت است.

صورت‌های مثلثی

صورت‌های مثلثی شکل، پیشانی باریک و ظریف دارند و فک و گونه‌ای پهن و کشیده. این افراد برای متعادل کردن پهنای صورتشان در قسمت‌های بالایی باید از فریم‌های رنگی و با جزئیات بالا استفاده کنند. فریم‌های چشم گربه‌ای برای این افراد نیز گزینه مناسبی است

رنگ پوست، چشم و مو

خب! تا به اینجا با فرم صورت اکثر افراد آشنا شدید اما وقتی حرف از انتخاب عینک به میان می‌آید؛ فرم صورت تنها چیزی نیست که باید به آن دقت کنید. رنگ پوست شما، رنگ چشمانتان و حتی رنگ موهایتان نقش مهمی در انتخاب فریم مناسب برای عینک شما بازی می‌کنند. در واقع مناسب ترین فریم عینک برای شما، فریمی است که رنگ پوست، چشم و موهایتان را به رخ می‌کشد!

فارغ از اینکه پوست شما دقیقا چه رنگی است، می‌توانید آن را در دسته سرد یا گرم قرار دهید. رنگ‌های سرد زمینه‌ای آبی یا صورتی دارند و رنگ‌های گرم زمینه‌ای کرم رنگ یا زرد. افراد با پوسته سبزه هم در دسته رنگ‌های سرد پوست قرار می‌گیرند چرا که رنگ پوست آنها ترکیبی از آبی و زرد است.

چشم‌ها دومین چیزی هستند که برای انتخاب رنگ فریم خود باید به رنگشان دقت کنید. دامنه رنگ چشم‌ها واقعا گسترده است. برای مثال چشم‌های آبی می‌تواند از رنگ سردی با زمینه بنفش داشته باشند؛ یا رنگ گرمی چون خاکستری روشن. یا مثلا چشم‌های قهوه‌ای می‌توانند رنگ گرمی با زمینه زرد داشته باشند یا می‌توانند رنگ سردی متمایل به سیاه داشته باشند.

رنگ مو را نیز می‌توان در دو دسته سرد و گرم دسته بندی کرد. رنگ موهایی چون بلوند، نقره‌ای، آبی تیره، سفید و جو گندمی در رده رنگ‌های سرد قرار می‌گیرند. رنگ‌هایی مانند بلوند طلایی، خرمایی، قهوه‌ای روشن و خاکستری مات، در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرند.

حال که تشخیص دادید رنگ پوست، چشم و موهای شما در کدام دسته قرار می‌گیرد وقت آن رسیده که ببینیم چه فریمی مناسب شما است. برای افرادی با رنگ‌های گرم، بهترین فریم‌ها رنگ‌هایی چون خاکی، طلایی، مسی، گلبه‌ای، نارنجی، مرجانی، قرمز جیغ و طلایی هستند. برای افرادی با رنگ‌های سرد اما، فریم‌هایی با رنگ مشکی، نقره‌ای، آبی-خاکستری، سرخابی، صورتی، یشمی، آبی و مشکی تیره مناسب هستند.

همچنین بخوانید...

03 ارديبهشت 1401 بلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
درباره‌ی ستیا
داستان فروشگاه اینترنتی ستیا، از یک روز گرم تابستانی در سال 1399 آغاز شد. درست در زمانی که ما نیز مانند شما به دنبال عینک آفتابی بودیم تا بتونیم جلوی نور شدید آفتاب حرفی برای گفتن داشته باشیم! در گیر و دار انتخاب و خرید عینک آفتابی بودیم که متوجه خلا بزرگ این بازار شدیم. در بازار عینک های آفتابی چند مورد بود که ....
ادامه!...
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...